حوزویان مدیریت مساجد و تکیه ها را برعهده گیرند
49 بازدید
موضوع: تاریخ و سیره
مصاحبه کننده : خبرگزاری رسا
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : سرویس : فرهنگی کد خبر :84402 - زمان مخابره: 16:37 - 26/3/1389
تعداد شرکت کننده : 0

 

سرویس : فرهنگي کد خبر :84402   -  زمان مخابره: 16:37 - 26/3/1389

 مسؤول انجمن تاریخ پژوهان حوزه:
حوزویان مدیریت مساجد و تکیه ها را برعهده گیرند

خبرگزاری رسا ـ مسؤول انجمن تاریخ پژوهان حوزه با بیان این‌که اکنون تریبون مساجد و تکایا به دست غیرحوزویان افتاده است، گفت:‌ حوزویان برای جلوگیری از هرگونه آسیب، مدیریت مساجد و تکیه‌ها را برعهده گیرند.


محمد الله اکبری، مسؤول انجمن تاریخ پژوهی حوزه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا با برشمردن برخی آسیب‌های پیش روی مداحان، نسبت به این آسیب‌ها و عواقبی که براساس آن جامعه دینی کشور را تهدید می‌کند، هشدار داد.

عضو هیأت علمی مجتمع آموزش عالی امام خمینی‌(ره) اظهار داشت: امروزه به سمتی پیش می‌رویم که عوام دینشان را از مداحانی می‌گیرند که درس دینی نخوانده و متأسفانه آنچه را هم که می‌شنوند باور کرده و به علما تحمیل می‌کنند.

وی با بیان این‌که قاعده دین آن است که عوام مقلد علما باشند و دینشان را از علما بگیرند، افزود:‌ مداحانی که علوم دینی را نیاموخته‌اند، مسائلی را مطرح کرده و مردم نیز آن را باور می‌کنند و این امر تحمیل بر علما می‌شود.

الله اکبری ابراز داشت: اکنون مداحان کشور متولی جدی ندارند، تحت پوشش و نظارت هیچ نهادی نیستند و تا زمانی که تحت پوشش نهادی در نیایند و آموزش‌های لازم را نبینند و وادار به مطالعه نشوند، وضع به همین منوال خواهد بود.

وی با بیان این‌که متأسفانه مساجد کشور کم رونق شده، تکیه‌ها و حسینه‌ها پررونق شده‌اند و در برخی مساجد تریبون به دست مداحان افتاده است، خاطرنشان کرد: افتادن تریبون مساجد به دست مداحان خطری است که جامعه دینی کشور را تهدید می‌کند.

مسؤول انجمن تاریخ پژوهان حوزه در ادامه خواستار شد: همان‌گونه که آموزش و اعزام طلاب به مناطق مختلف کشور توسط نهادهای تبلیغاتی مشخصی صورت می‌گیرد، نهادهای مشخصی هم آموزش و اعزام مداحان را برعهده بگیرند.

وی در پایان از نهادهای تبلیغاتی حوزه همچون سازمان تبلیغات اسلامی و دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم خواست تا با عزمی استوار برای جلوگیری از هرگونه آسیب، مدیریت مساجد و تکیه‌ها را بر عهده حوزویان قرار دهند. /920/ت302/ع